Kim jesteśmy ?

Jesteśmy FUNDACJĄ wspierającą osoby które spodziewają się dziecka z wadą serca oraz rodziców dzieci, u których zdiagnozowano jedną z wielu wrodzonych wad serca (wws). Pomagamy od momentu postawienia diagnozy przez wybór ośrodka i pobyt w szpitalu po opiekę w domu. Naszą misją jest wspieranie rodzin, rodziców, na których spada trudna informacja o chorobie dziecka. Często czują się oni zagubieni, przytłoczeni, emocjonalnie, a zwłaszcza osamotnieni. Chcemy zebrać z ich barków choć część bagażu organizacyjnego, związanego z przygotowaniem do porodu, pobytu w szpitalu, z szukaniem ośrodków diagnostycznych oraz szpitali operujących skomplikowane wady serca w Polsce i za granicą. Chcemy wspomóc w niełatwej codzienności.

Jesteśmy też, a może przede wszystkim, RODZICAMI DZIECI Z WWS. Chcemy podzielić się doświadczeniami, podpowiedzieć rozwiązania, które nam ułatwiły lub ułatwiłyby życie, gdybyśmy je wcześniej znali… Chcemy, by rodzice, mimo ciężkiej wady dziecka i często niepewnych rokowań mogli skupić się na tym, co najważniejsze – byciu kochającymi rodzicami. W reszcie spraw przyziemnych my postaramy się pomóc.

Nasze osobiste doświadczenia to nie tylko wady serca dzieci, pobyty w szpitalu, opieka w domu. To też zbiórki na leczenie, szukanie najlepszych ośrodków, operacje zagraniczne. To wspomnienia dobre i traumatyczne jednocześnie, które nadały sens naszej działalności jako fundacji i dały nam ważną lekcję. ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ, ŻE PO DRUGIEJ STRONIE JEST CZŁOWIEK. Z bagażem doświadczeń, emocjami i lękami. Taki, jak my sami.

AGATA BOJANOWSKA

PREZES FUNDACJI

1644849917833(1)

PATRYK SZEWCZYK

WICEPREZES ZARZĄDU

WŁADYSŁAW BOJANOWSKI

CZŁONEK ZARZĄDU